شهري و رفاهي
3 دي 1391 - 07:16:41 ب.ظ
نظرات شماارسال به دیگرانچاپ بدون عکسچاپ با عکس
نظرات شماارسال به دیگرانچاپ بدون عکسچاپ با عکس

حداقل حقوق بازنشستگي در سال 92؛ 700 هزار تومان

بزرگنمایی:  

خبرگزاري آريا-سازمان تامين اجتماعي، در اطلاعيه اي شرايط افزايش حقوق مستمري بگيران و بازنشستگان تحت پوشش اين سازمان را در سال 92 تشريح کرد.
به گزارش خبرگزاري آريا، در اين اطلاعيه بر لزوم افزايش 18 درصدي حقوق بازنشستگان و مستمري بيگران تاکيد شده و در ادامه آمده است: چنانچه حقوق فردي با اعمال اين ضريب، کمتر از يکصدهزار تومان افزايش يابد، حداقل افزايش حقوق به ميزان يکصدهزار تومان اعمال ‌شود.
چنانچه بر اساس اعلام بانک مرکزي و تصميم مراجع عالي، درصد افزايش حقوق بيش از اين ميزان پيشنهاد شود، سازمان تأمين‌اجتماعي آمادگي تأمين اعتبار و پرداخت آن را دارد.
در بخشي ديگر از اين اطلاعيه امده است: حداقل حقوق بازنشستگان و مستمري‌بگيراني که با 30 سال سابقه کار با شرط سني 50 سال بازنشسته شده ‌اند و همچنين آن دسته از بازنشستگان که 20 سال متوالي و يا 25 سال متناوب سابقه فعاليت در مشاغل سخت و زيان‌آور داشته‌ اند؛ در سال 1392 حداقل حقوق و مزاياي آنان 700 هزار تومان تعيين و پرداخت شود.
اين موضوع، هم اکنون در هيأت مديره سازمان در حال بررسي است و چنانچه تصويب شود، براي تأييد نهايي به هيأت امناي سازمان ارسال خواهد شد.
در بخش ديگر اين اطلاعيه در خصوص ذخيره احتياطي حقوق بازنشستگان و مستمري‌بگيران سازمان تأمين‌اجتماعي آمده است: براي مصون ماندن از نوسانات تورمي، اين سازمان حداکثر توان خود را براي ذخيره حداقل 6 ماه حقوق بازنشستگان و مستمري‌بگيران سازمان تأمين اجتماعي به کار مي بندند و هم اکنون نيز با تدابير انجام شده ، ذخيره احتياطي حقوق بازنشستگان و مستمري‌بگيران به اندازه يک‌سال فراهم شده است.
درباره پرداخت بدهي‌هاي بيمارستان‌ها، داروخانه‌ها، پزشکان و ساير مراکز طرف قرارداد نيز مبلغ 800 ميليارد تومان تأمين اعتبار شده است و پرداخت بدهي آن‌ها از اين هفته آغاز مي شود و حداکثر تا 15 روز آتي براي تسويه حساب با مجموعه‌هايي که اسناد آنان در مجموعه اسناد پزشکي رسيدگي و تأييد نهايي شده باشد، اقدام مي‌شود.

کد خبر: 20121223191641904
آگهی