انرژي و نيرو
12 دي 1391 - 02:05:12 ب.ظ
نظرات شماارسال به دیگرانچاپ بدون عکسچاپ با عکس
نظرات شماارسال به دیگرانچاپ بدون عکسچاپ با عکس
معاون توسعه منابع انساني و مديريت وزير نفت خبر داد:

برگزاري آزمون استخدامي سال 91 در بهمن ماه

بزرگنمایی:  


خبرگزاري آريا- معاون توسعه منابع انساني و مديريت وزير نفت از برگزاري آزمون استخدامي سال 91 در بهمن امسال خبر داد و افزود: امسال براي 2 هزار و 676 نفر مجوز استخدام کسب شده است.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل ازشانا، کريم سلحشور در پنجمين نشست تخصصي بررسي راهکارهاي افزايش راندمان حفاري گفت: به درخواست شرکت ملي حفاري و براي راه‌اندازي 22 دستگاه حفاري جديد برنامه شده است در قالب مجوزهاي استخدامي امسال 835 نفر در صنعت حفاري جذب شوند.
وي افزود: در ساختار ارکان ثالث نيز براي راه‌اندازي اين تعداد دستگاه حفاري، جذب هزار و 566 نفر با مهارت‌ها و تخصص‌هاي لازم پيش‌بيني شده است.
سلحشور تعداد نيروهاي شاغل در شرکت ملي حفاري را 6 هزار و 790 نفر اعلام کرد و افزود: بيشترين نيروي جذب شده در اين شرکت در مقطع ليسانس بوده است.
وي سختي کار در صنعت حفاري را يکي از چالش‌هاي کار در اين صنعت دانست و تاکيد کرد: به دليل سختي کار شاهد ريزش نيروي انساني در اين صنعت هستيم.
سلحشور ادامه داد: کار اقماري، عدم تامين به موقع نيروي انساني به دليل فرآيند طولاني جذب، عدم علاقه نيروي غير بومي به کار در مناطق کمترتوسعه يافته و توسعه نيافته، جاذبه کاذب ايجاد شده در کشورهاي همسايه و کمبود نيروي متخصص به دليل عدم استمرار در سيستم جذب نيرو از ديگر چالش‌هاي صنعت حفاري در کشور است.
معاون توسعه منابع انساني و مديريت وزير نفت درباره راهکارهاي برون رفت از اين چالش‌ اظهار کرد: به کارگيري نيروي‌هاي بومي، کاهش سن بازنشستگي به دليل وجود فرسودگي‌هاي بالاي شغلي و بازنگري در حقوق و مزايا از جمله اين راهکارهاست.
به گفته او روند جذب و استخدام نيروهاي بومي بيش از گذشته در برنامه‌هاي وزارت نفت قرار گرفته است به  نحوي که برنامه شده در استان‌هاي بوشهر و خوزستان، در مقطع کارداني 70 درصد، در مقطع کارشناسي 60 درصد و در مقاطع کارشناسي ارشد و بالاتر 50 درصد از نيروها بومي باشند.
سلحشور افزود: از سوي ديگر تعداد مجوزهايي که براي کار به صورت اقماري داده مي‌شود، رفته رفته کاهش مي‌يابد و شرکت‌ها موظف به تامين امکانات رفاهي براي کارکنان و خانواده‌هاي آن‌ها در مناطق عملياتي مي‌شوند. 

کد خبر: 20130101140512865
آگهی