شهري و رفاهي
خبرگزاری آریا در فیسبوک خبرگزاری آریا در توئیتر خبرگزاری آریا در گوگل پلاس خبرگزاری آریا در اینستاگرام
آریا در شبکه های اجتماعی:
آمارهاي ثبت احوال متقن و مرجع بسياري از اطلاعات و آمارهاي جمعيتي است
7 بهمن 1392 - 02:51:26 ب.ظ
ارسال به دیگرانچاپ با عکسخروجی عکس
خبر پیوست

آمارهاي ثبت احوال متقن و مرجع بسياري از اطلاعات و آمارهاي جمعيتي است

بزرگنمایی: :  

خبرگزاري آريا-رييس موسسه مطالعات و مديريت جامع و تخصصي جمعيت کشور تاکيد کرد: آمارهاي ثبت احوال متقن و مرجع بسياري از اطلاعات و آمارهاي جمعيتي است.
به گزارش خبرگزاري آريا،بيستمين نشست شوراي راهبردي آمار و اطلاعات جمعيتي سازمان ثبت احوال کشور با حضور اعضا متشکل از دکتر محمودي رييس موسسه مطالعات و مديريت جامع و تخصصي جمعيت کشور، دکتر زنجاني عضو هيئت علمي دانشگاه ، دکتر زاهديان رئيس پژوهشکده آمار، دکتر علي‌محمدزاده نماينده شوراي عالي انقلاب فرهنگي، دکتر محرابي نماينده انجمن آمار ايران و معاونين و مشاورين اين سازمان برگزار شد.

در اين نشست دکتر محمودي با بيان مطلب فوق افزود: آمار ثبت احوال چون بر اساس ثبت واقعه است متقن‌ترين آمار رسمي کشور مي‌باشد و براي بسياري از نيازهاي آماري مرجع قابل اتکا و معتبري مي‌باشد.

وي افزود: ثبت احوال شرايطي را فراهم کرده است که بسياري از وقايع به ثبت 100درصدي نزديک است و بصورت آنلاين در پايگاه اطلاعاتي جمعيتي کشور قابل استخراج و بهره برداري است لذا مي‌توان به عنوان مرجعي معتبر و رسمي که جامعيت دارد مورد اتکاء قرار گيرد.

همچنين وي در اين باره افزود: وقتي چنين ظرفيت آماري دقيقي در کشور وجود دارد، نبايد افرادي با توسل به منابع آماري ضعيف که براي مقاصد ديگري گردآوري شده، نتيجه‌گيري‌هاي نادقيقي را در خصوص تحولات جمعيتي کشور در جامعه القاء نمايند.

در ابتداي اين نشست، علي‌اکبر محزون دبير شورا ضمن ارائه گزارشي، از آماده شدن سامانه جديد توليد گزارشات آماري ثبت وقايع حياتي خبر داد و افزود: اين سامانه که در ستاد سازمان مورد بهره‌برداري قرار گرفته و در اختيار چند استان نيز قرار دارد، امکان دسترسي مديران و برنامه‌ريزان سطوح مختلف کشور را به آخرين و به‌روزترين آمارهاي جمعيتي فراهم نموده که به زودي در اختيار تمامي ادارات ثبت احوال نيز قرار خواهد گرفت.

کد خبر: 20140127145126627 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به توئیترارسال به بلاگرارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Googleارسال به یاهو

تعداد توصیه ها:0

 نظرات شما:

   نظر
نام:
پست الکترونیک:
متن: *
کد امنیتی: *
Protected by FormShield
 


امروز: دوشنبه 7 تير 1395
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به خبرگزاری آریا میباشد. | درباره ما | تماس با ما | صفحه اصلی