تک و پاتک انتخاباتي از جنس اشتغال و درآمد!/تاييدصلاحيت‌هاي شائبه‌دار!/ وعده عجيب يک کانديداي رد صلاحيت شده
۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۴:۱۹ ب.ظ
میزان

خبرگزاري آريا - ///////////////////////////خبرگزاري ميزان – گروه سياسي: بحث انتخابات اين روزها نقل محافل است؛ از محافل تخصصي سياسي و رسانه‌اي تا محافل عمومي اعم از صف خريد نان و گپ و گفت دو شهروند در تاکسي و مترو.تک و پاتک انتخاباتي از جنس اشتغال و درآمد!


ديروز صبح هتل ارم تهران ميزبان گعده انتخاباتي طيف فرهنگيان حامي حجت‌الاسلام روحاني بود؛ در مطلع اين برنامه، محمد علي نجفي که مسئوليت ستاد فرهنگيان حامي روحاني را برعهده دارد طي سخنانش ترجيح داد بيش از آنکه به تشريح برنامه‌هاي انتخاباتي طيف خود بپردازد به تخطئه وعده‌اي بپردازد که يکي از کانديداها براي 2.5 برابر کردن درآمد کشور و ايجاد 5 ميليون شغل طي 4 سال ارائه کرده است.


نجفي در ميتينگ ديروز گفت،«کساني که وعده 2.5 برابر کردن درآمد کشور را مي‌دهند يا مشاوران مطلعي ندارند و يا اصول اوليه علم اقتصاد را نمي‌دانند»؛ پيش از نجفي نيز اسحاق جهانگيري هم حزبي نجفي که خود از کانديداهاي انتخابات است پيرامون وعده ايجاد 5 ميليون شغل توسط قاليباف گفته بود، «کساني که چنين وعده اي مي دهند يا شغل ايجاد نکرده اند و يا اعداد و ارقام نمي دانند»؛ قاليباف هم طي سخناني در قم گفت: «کساني که به اين تعهد من خرده گرفتند تحقق 5 ميليون شغل را با توان و برنامه و تفکر قديمي و 50 سال پيش خودشان سنجيدند که من به آنها حق مي دهم که با همين شيوه فعلي مديريت چنين هدفي در دوره چهار ساله در دسترس نيست».
حمايت يک حزب کارگري از حجت الاسلام والمسلمين رئيسي


تسنيم نوشت: حزب اسلامي رفاه کارگران در بيانيه‌اي از حجت‌الاسلام و المسلمين رئيسي در انتخابات رياست جمهوري اعلام حمايت کرد.

واکنش‌ها به يک تعبير عجيب

پس از آنکه حسام‌الدين آشنا در جلسه‌اي اعلام کرد چرا ما يک مجري تربيت نکرده‌ايم که کانديداها مانند سگ از او بترسند! روساي ستاد انتخاباتي دو تن از کانديداها به اين تعبير عجيب واکنش نشان دادند؛ محمدعلي اماني رئيس ستاد انتخاباتي مصطفي ميرسليم طي مصاحبه‌اي گفت: استفاده از تعابير موهن توسط حسام‌الدين آشنا درباره کانديداها روشي نادرست است.


محمد دهقان رئيس ستاد انتخابات قاليباف نيز به اين لفظ بکاربرده شده توسط آشنا واکنش نشان داد و گفت: متاسفانه افراد نزديک به دولت اداعاي آزادي بيان مي‌کنند اما در عمل طاقت بيان منتقدين را ندارند.اينگونه اهانت‌هاي رئيس جمهور و مشاورش ناشي از سيستم بسته امنيتي است که متاسفانه در کشور حاکم شده و به هيچ وجه طاقت آزادي بيان را ندارند.


شکايت اکثريت قريب به اتفاق ردصلاحيت‌شدگان شوراها
محمودي شاه‌نشين رئيس هيأت مرکزي نظارت بر انتخابات شوراها در گفت‌وگو با فارس با بيان اينکه اکثريت قريب به اتفاق ردصلاحيت‌شدگان انتخابات شوراها شکايت کردند، گفت: جلسات 3 نفره هيأت‌هاي عالي نظارت استان‌ها براي بررسي شکايت داوطلبان از 7 ارديبهشت آغاز مي‌شود.

ردصلاحيت فله‌اي!

سالک نماينده مردم اصفهان در مجلس، به خبرگزاري فارس گفت: ردصلاحيت فله‌اي نيروهاي انقلابي در انتخابات شورا‌هاي شهر و روستا جاي بحث و تأمل دارد. اگر خداي نکرده باعث ايجاد يأس در مردم شود گناه بزرگي است.

تاييدصلاحيت‌هاي شائبه‌دار!

در حاليکه انتقادات به هيئت‌هاي نظارتي انتخابات شوراها براي ردصلاحيت برخي شخصيت‌هاي موجه فزوني يافته است؛ خبر تاييد صلاحيت برخي چهره‌هاي مسئله‌دار نيز پرحاشيه شده است؛ بعضي از محکومان امنيتي فتنه 88 که در کارنامه‌شان عضويت در گروه‌ها و احزاب منحله و غيرقانوني وجود دارد و همچنين سوابق شان در فتنه 88 مويد عدم صلاحيت شان است، توانسته اند از فيلتر نظارتي انتخابات شوراها بگذرند!

چراغ سبز موتلفه

اسدالله بادامچيان نايب رئيس شوراي مرکزي حزب موتلفه اسلامي به ايسنا گفت که اصولگرايان بايد در مرحله آخر انتخابات يک نامزد داشته باشند.


وعده عجيب يک کانديداي رد صلاحيت شده

ايسنا نوشت: با گذشت زمان، ابعاد اقدامات خلاف يکي از نامزدهاي رياست جمهوري که صلاحيتش رد شد فاش مي‌شود.


در بسياري از روستاها مردم مي‌گويند اين شخص به ما وعده داده بود به محض اينکه براي سفر زيارتي کربلا ثبت‌نام کنيم هزينه آن را به ما پرداخت خواهد کرد. اين شخص در صدد بود با اين شگرد براي خود رأي جمع کند ولي صلاحيت وي رد شد.انتهاي پيام/

https://www.aryanews.com/News/120170426182419547/تک-و-پاتک-انتخاباتي-از-جنس-اشتغال-و-درآمدتاييدصلاحيت‌هاي-شائبه‌دار-وعده-عجيب-يک-کانديداي-رد-صلاحيت-شده
بستن   چاپ
© - Arya News Agency