باند نيويورک مفهوم موهوم است
۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴:۴۰ ب.ظ
خبرگزاری ایرنا

خبرگزاري آريا - تهران-ايرنا-وزير امور خارجه گفت: باند نيويورک يک مفهوم موهوم است و چنين باندي وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، «محمد جواد ظريف» در ادامه جلسه علني امروز - يکشنبه - مجلس در پاسخ به سوال ديگر جواد کريمي قدوسي درباره ماهيت باند نيويورک و نقش وي در شکل گيري اين باند اظهار داشت: آنچه که نماينده مشهد مطرح کرد به زمان حضور من در دفتر نمايندگي ايران در سازمان ملل متحد در دهه 70 و ابتداي دهه 80 باز مي گردد که موضوع محرمانه اي هم نبوده است.
وي افزود: بر اساس آيين نامه داخلي مجلس، قرار بود از من در مورد فعاليت هايم در زمان مسئوليت در وزارت امور خارجه سوال شود، اين پرسش ها را بايد در زمان راي اعتماد مطرح مي کرديد اما من به خاطر ابهامات ايجاد شده به اين سوالات پاسخ مي دهم.
وي اظهار داشت: باند نيويورک يک مفهوم موهوم است که در دهه 70 هجري شمسي در زمان وزارت دکتر کمال خرازي درخصوص کساني که با وي در نيويورک کار مي کردند در شب نامه هاي داخلي وزارت امور خارجه مطرح مي شد؛ بنده نه رييس باند نيويورک هستم نه چنين باندي وجود دارد.
رييس دستگاه ديپلماسي افزود: اولين بار که در صحنه علني اسم باند نيويورک مطرح شد در مقاله اي در روزنامه کيهان بود، در آن مقاله نويسندگان کيهان به باند نيويورک اشاره کردند که اين نشان مي دهد يک گروه کوچک توانسته به مسائل امنيتي کشور فائق آيد که روز بعد از انتشار اين مقاله از بيان خود عذرخواهي کردند.
وي گفت: باند نيويورک موضوع موهومي است و چنين موردي وجود ندارد، گروهي که مشکلات صنفي و دعواهاي داخلي در وزارت خارجه با آن افراد داشتند، اين موضوع را مطرح کردند.
اين خبر در حال تکميل است.
سيام**9121**1058**1336
انتهاي پيام /*

https://www.aryanews.com/News/120180902122440161/باند-نيويورک-مفهوم-موهوم-است
بستن   چاپ
© - Arya News Agency